Pozostałe atrakcje w pobliżu Międzywodzia

  • Zwodzony Most w Dziwnowie (4km od Międzywodzia) łączy Wyspę Wolin ze stałym lądem i umożliwia jednostkom pływającym – po otwarciu przęsła – przepłynięcie cieśniną Dziwną. W okresie letnim most otwierany jest w godziny parzyste, później według potrzeby.
  • Jezioro Martwa Dziwna powstało po zasypaniu starego ujścia Dziwny. Jest to tzw. ślepe jezioro. Natrafić na nie można przemieszczając się urokliwym szlakiem leśnym blisko morza z Międzywodzia w kierunku Dziwnowa.
  • Port rybacki w Dziwnowie położony jest przy nabrzeżu Dziwny. Wejście do portu od strony morza osłaniają dwa falochrony. Do portu mogą zawijać żeglarze. Atrakcją portu w Dziwnowie jest możliwość uczestniczenia przez turystów w rejsie na połowy dorsza oraz w rejsie po Bałtyku statkami wycieczkowymi.
  • Tym, którzy preferują aktywny wypoczynek, należy polecić jazdę konną w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Kogutem” znajdującym się 8 km od Międzywodzia. Stadnina mieści się we Wrzosowie i oferuje jazdę konną na padoku i ujeżdżalni, wyjazdy w teren, przejażdżki bryczką i kuligi.
  • Dla lubiących jazdę na rowerze nie zabraknie ścieżek rowerowych. Na terenie gminy Dziwnów przebiega ścieżka rowerowo-piesza (głównie wzdłuż czerwonego szlaku turystycznego) o długości 27,5 km. Dla tych mniej aktywnych godne polecenia wędkarstwo w wodach Zalewu Kamieńskiego (na przystani jachtowej w Międzywodziu), w wodach rzeki Dziwny (przy ujściu do morza) oraz w wodach jeziora Martwa Dziwna.
  • Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie to niebywała atrakcja, gdzie można zobaczyć latarnie morskie w miniaturze, miniaturowy parowóz, a dzieci mogą skorzystać z atrakcyjnego placu zabaw.
  • Baza windsurfingowa w Dziwnówku (6km od Międzywodzia) znajduje się nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego (tuż za kościołem). Prowadzone są tam zajęcia z windsurfingu, kitesurfingu dla początkujących oraz zaawansowanych.

 

 

  • Dla tych mniej aktywnych godne polecenia wędkarstwo w wodach Zalewu Kamieńskiego (na przystani jachtowej w Międzywodziu), w wodach rzeki Dziwny (przy ujściu do morza) oraz w wodach jeziora Martwa Dziwna. Na miłośników żagli czeka kameralna przystań jachtowa przy Zatoce Kamieńskiej. Cumują tu niewielkie jachty, można wypożyczyć sprzęt pływający (kajaki, rowerki wodne). Porą letnią można popłynąć turystycznym stateczkiem w rejs po zalewie.

Wygodne pokoje

Wybierz pakiet, który najbardziej Ci odpowiada

Strzałka w lewo Strzałka w prawo

Pokój 2 osobowy z dostawką

Ikona gościmax. 3 os.

Zobacz szczegóły

Pokój 2 osobowy

Ikona gościmax. 2 os.

Zobacz szczegóły

Komfortowy czteroosobowy apartament

Ikona gościmax. 4 os.

Zobacz szczegóły
Zobacz wszystkie
Ikona zamknięcia